Sport i fitnessNogomet

Afrički kup nacija 2013: otkrivanje i razočaranje

U periodu od 19-10 januar februara ove godine, Južna Afrika je preuzela narednih Afrički kup nacija, koja je već postala 29. u nizu. Treba napomenuti da je prvobitno planirano prvenstvu u Libiji, ali je građanski rat u toj zemlji i prilagodio planove organizatora. Učešće u pred-izbor je svih 47 zemalja na kontinentu. Prema njegovim rezultatima Petnaest učesnika održana je u finalu i postao šesnaesti zemlje hostesa.

Zanimljivo u posljednjem turniru bila je činjenica da su gotovo sve od vodiča je mnogo pričao o početku izgradnje svoje timove i njihova priprema za narednu mundialyu, koji će se održati u Brazilu. To je istina predstavnika Gane, Maroka i drugih. Jedini koji je izrazio uvjerenje i proglasio namjere da osvoji trenutne nogomet prvenstvo Afrike, postao je Sabri Lamouchi - trener reprezentacije Obale Slonovače. Kao rezultat toga, "Slonovi" je ispao već u četvrtfinalu. Nigerijski trener, naprotiv, došao pred takmičenje pod baražnom kritike zbog odbijanja da servisira priznati lideri iz prošlosti. Umjesto toga, on je pozvao tim igrača mlađih od 25 godina, osim nekoliko ljudi. Uprkos fokus na rijeci na svjetskom prvenstvu 2018. godine, Nigerije reprezentacija osvojila utakmicu.

Glavni razočaranje turnira, možda, bio je aktuelni šampion - Zambije reprezentacije. S jedne strane, u prošloj godini je pobjedila su zakačene neku nadu, a sa druge - ne tako senzacionalno kao prijevremenog odlaska. U ovom slučaju, potvrdio mi reči mnogih skeptika, koji je 2012. godine tvrdio da Zambija osvojila Afrički kup nacija zbog potcjenjivanja konkurenata. Nisu se pokaže i glavna zvezda tim - Mayuka i Christopher Katongo. Još jedan gubitnik bio je u ekipi Obala Slonovače, predvođena bezvremeni Didier Drogba. Nazvao prošle razočaranje ne uključuje jezik, ali treba igrati u bilo kojoj od utakmica doživjela Obale Slonovače nije pokazala. Sve ovo ukazuje na ideju da "Slonovi" hitna potreba da se pronađe novi napadač, na kojima možete se kladiti.

Sada pričajmo o otkrićima. Posljednje Afrički kup nacija je dao svetu ime novog fudbalskog talenta - Sunday Mba. 24-godišnji centralni vezni igrač igra za nigerijsku klub "Warren Vukovi", ali postoje sve pretpostavke da se kaže da će on biti idućeg ljeta u jednoj od evropskih timova. Nogometaš velike pomoći John Obi Mikel u veznom redu i postigao dva važna cilja. Jedan od njih je bio odlučujući protiv Obala Slonovače, a drugi - samo u finalu. Među timovima najvažnije otkriće je, naravno, reprezentacije Burkine Faso. Malo ko je verovao u njihovom izlasku iz grupe, da ne govorimo o konačnom srebrnu medalju, s kojim su napustili Kup nacija.

Domaćin sledećeg prvenstvo će biti Maroko. Sada je poznato da su utakmice takmičenja će se održati na stadionu šest gradova. Treba napomenuti da je 2015. Afrički kup nacija treba da postane novi istoriju razvoja fudbala, "crni kontinent". On će početi godinu dana nakon svjetskog prvenstva. Prema mišljenju mnogih stručnjaka, prvenstvo će biti posljednji za mnoge priznate zvezde i sa mora otvoriti nova imena i snagu. Na primjer, visoka očekivanja mladih Benina i Gabon. Moguće je da kao trener, vidimo ljude koji su gledali utakmicu nedavno.

Copyright © 2018 bs.delachieve.com. Theme powered by WordPress.