Sport i fitnesFudbal

Andrei Solomatin: biografija, fudbalska karijera

Andrey Solomatin je jedan od glavnih igrača Moskovske "Locomotive" krajem 90-ih - početkom 2000-ih godina. Tokom ovog perioda "željezari" su ostvarili najveće uspehe na ruskoj i međunarodnoj areni, a Solomatin, zajedno sa drugim zvezdama tog perioda - Chugainov, Janashia, Ovchinnikov - bili su najsjajniji igrači domaćeg prvenstva.

Rana karijera

Andrej Solomatin rođen je u Moskvi 9. septembra 1975. godine. Fudbal je u ranom detinjstvu odneo sa ocem. Tata je mladom Andreju dao djeci i omladinskoj sportskoj školi Olimpijskog rezervata "Torpedo" (Moskva). Bilo je u tome da su preduzeti prvi koraci, osnove sposobnosti da rade na dve ključne pozicije, na kojima je Solomatin kasnije odigrao čitavu karijeru - centralni defanzivac i defanzivni vezni igrač.

Prvi odrasli tim za Andrew bio je "Torpedo" (Moskva). U molbi, Solomatin je 1992. godine imao 16 godina. U toj sezoni, "avtozavodtsy" je igrao u Majorskoj ligi, ali nakon preliminarne faze da nastavi borbu za medalje nije mogao, nije imao samo tri boda. Solomatin, zbog svoje mladosti i neiskustva da debituje u sezoni i nije mogao.

U drugoj ligi

Sledeća sezona za sticanje iskustva i zrelosti Andrei Solomatin otišla je u prestonicu TRASKO. To je bio tim zasnovan na FSM-u (Fudbalska škola mladih), tako da je kolektiv nazvan pod Sovjetskim Savezom. U prethodnoj sezoni, TRASCO je zauzeo 15. mesto u trećoj zoni 2. lige Ruskog prvenstva. Ovo je najbolje postignuće tima u nacionalnom prvenstvu.

1993. godine TRASKO je ušao u 4. zonu. Solomatin sa prvih mečeva zauzeo je mesto u srcu odbrane. Sezona je bila dugačka, teška i dvosmislena. U 42 utakmice uspio sam pobijediti samo 10 puta, sa 19 poraza. Kao rezultat - 16. mjesto i, kao i mnogi timovi u toj sezoni, zbog promjene u formatu turnira, TRASCO je otišao u treću ligu.

Solomatin je i ovde proveo sledeću sezonu. Ovaj put smo uspjeli postati 12. mjesto. Za 2 sezone Andrey se pojavio na terenu 47 puta, postigao je 8 golova.

Pod rukovodstvom Semina

U off-sezoni Solomatin Andrej Jurijevič dobio je poziv od glavnog trenera Moskovske "Lokomotiva" Juri Semina i stigao na lokaciju "pruge". Otvorio je najuspešniju stranicu njegove karijere.

Mladi, ali besmisleni Solomatin je odmah našao svoje mesto u timu. Od prvih mečeva mu je dozvoljeno da igraju igre. Prvo je došao da se zameni na kraju, uskoro je osvojio mesto u osnovi. Prvobit se održao u prvom kolu u domaćoj utakmici sa Samara "Krila Sovjeta". Solomatin je došao kao zamena u 70. minutu kada je rezultat bio 1: 1 umjesto Arsen Ayupov. 5 minuta pre finalnog zviždanja, "željezničari" su zaradili kaznu, koju je implementirao Aleksej Kosolapov. Preostalo vrijeme, svi su se borili da zadrže pobjedu, Solomatin je čak dobio i svoju prvu žutu kartu. Uspela sam da dobijem 3 boda na tom meču.

Sezona 1995. bila je uspješna za Lokomotiv, tim je osvojio srebrne medalje, izgubio 6 poena za moskovski Spartak.

Prvi trofej

Sledeće godine, sve je pošlo naopako. Na kraju sezone, "lokomotiva" je bila na šestom mestu. Ali Andrei Solomatin osvojio je svoj prvi trofej - Kup Rusije.

Još u fazi 1/16 finala, pentagonski Zenit 4-0 je poražen, u 1/8 sa istim rezultatom bore Uralmash. Solomatin je tada bio osnovni igrač. Dalje, sa rezultatom od 1: 0, uspeo je da prođe Kamišinov "Tekstilčik" i moskovski "Dinamo". U finalu je "Lokomotiv" dobio najjaču ekipu tih godina - "Spartak".

Solomatin Andrej Jurijevič je u tom meču bio u startnoj postavi. Prvo poluvreme je bilo divno - timovi su razmijenili dvije lopte. Ali u drugoj polovini sastanka borba je bila tvrdoglava. Sudbinu trofeja odlučio je cilj Jurija Drozdova pet minuta pre kraja redovnog vremena. 3: 2 u korist "Lokomotiva".

Kup tim

Andrei Solomatin je postao pobjednik na Kupu Rusije zajedno s Lokomotivom. Fudbaler je osvojio trofej 1997. godine, kada je finale odigrao Moskovski "Dinamo" - 2: 0.

2000. godine, u finalu protiv CSKA Moskva, Solomatina je zamenjen u pauzi sa rezultatom 1: 1. Pobjeda je dobijena samo u produžetku, Ilja Tymbalar je postigao odlučujući cilj na 113. minutu.

Tokom 2001. godine u finalu je premlatio Anhija Makhachkale, iako Andrei nije učestvovao u odlučujućim igrama u sezoni.

Na prvenstvu u "Lokomotivi" uspelo je osvojiti još jednu "bronzanu" i tri srebrne medalje.

Solomatin u evropskom takmičenju

Na evropskom takmičenju, Solomatin je debitovao za Lokomotiva u prvom kolu Kupa UEFA. U konkurenciji, "pruga" je otišla do zapadnog Minhena "Bayern". Uprkos ovom mladom timu Semin u prvom meču nije nestao i pobedio - 1: 0. Istina, povredni udar Nemaca je bio razarajući, u Čerkizovu, "Lokomotiv" je bio 0: 5.

Sledeće godine "pruga" je pala samo na 1/16 Kupa UEFA. Ovaj krug nije bio bez poteškoća hrvatskog "Varteksa" (1: 0, 1: 2). U 1/8 je pretrpio dva poraza od portugalskog "Benfika" (0: 1, 2: 3).

Sezona 1997/98 postala je mnogo uspešnija. U početku je bjeloruska "Belshina" (2: 1, 3: 0) sigurno prošla, zatim turski "Kocaelispor" (2: 1, 0: 0). U 1/4 finala, grčki AEK je otišao do rivala. Prvi meč u Atini završio je sa žrebom, povratni sastanak u Moskvi se takođe završio sa jednakim rezultatom, ali već 1: 1, što je odgovaralo Grcima. Spas "Lokomotiva" Igor Chugainov, postigao gol u poslednjih nekoliko minuta utakmice.

Bajka se završila u polufinalu. "Lokomotiv" je minimalno izgubio u Nemačkoj, "Štutgart" - 1: 2, međutim, na povratničkom sastanku u Moskvi, navijači nisu videli ciljeve.

Sledeće godine, "Lokomotiva" ponovo je stigla do polufinala Kupa UEFA. Ovog puta prvi meč protiv rimskog "Lacija" u Moskvi završio je sa neriješenim rezultatom 1: 1, a povratni sastanak završio je sa nula na tabli. Ovaj aranžman je dogovorio Italijane.

2000. godine debitovao je "Lokomotiva" u Ligi šampiona, au njemu je učestvovao Andrej Solomatin. Biografija sportiste u velikom evropskom fudbalu počela je u Turskoj u utakmici protiv Besiktasa u trećem kvalifikacionom kolu turnira. Uspešno je da se debitovanje ne može nazvati, Seminov tim je izgubio 0-3. Slično tome, formirana je povratna utakmica, ponovo poraz - 1: 3.

Za šest sezona u "Locomotive" Solomatin je na terenu održao 143 mečeva, označavajući 7 golova.

Idemo u CSKA

Od 2002. godine Solomatin je otišao u Moskovski CSKA. Postao je osnovni igrač ovde. U prvoj sezoni u novom timu završio je prvenstvo, podelivši prvo mjesto sa svojim bivšim klubom - "Lokomotiva". U 30 utakmica timovi su postigli po 66 poena. CSKA je osvojila 21 pobedu, 2 više od "pruge", ali prema pravilima te sezone, sudbinu trofeja odlučio je "zlatni" meč.

Održan je 21. novembra na stadionu "Dynamo" u prisustvu 34 hiljade navijača. Solomatin je ušao u prvu ekipu protiv tima, koji je nedavno bio njegov roditelj.

"Lokomotiv" je uspio da napravi rani cilj, u šestom minutu račun je otvorio Dmitrij Loskov. Kao rezultat, ovaj cilj je bio jedini. "Lokomotiv" je po prvi put postao šampion Rusije, a Solomatin je ponovo dobio srebrne medalje.

Karijera u CSKA Andreju završila je 2003. godine, odigrala je samo 64 utakmice, što je postiglo 4 gola.

Tim na Svetskom prvenstvu

Početak dve hiljade godina u karijeri Solomatina je najuspešnije vreme, kada je pozvan da igra za reprezentaciju. Andrew je debitovao u timu 18. novembra 1998. godine u prijateljskoj utakmici protiv Brazilaca. Igra se od samog početka nije tražila, već već u 20. minutu čarobnjaci lopte su bili 2-0, a u 32. minutu Solomatin je ustuknuo polje Kornauhov. Igra se završila jednim od najvećih poraza u reprezentaciji - 1: 5.

Zatim je Solomatin pozvan na prijateljske utakmice 2000. godine, a 2002. godine pozvan je na Svetsko prvenstvo u Japanu i Južnoj Koreji. Uoči turnira sam igrao na prijateljskom turniru za LG Kup. U polufinalnom meču protiv Belorusaca on je izjednačio rezultat sa bele tačke, postigao svoj prvi gol za reprezentaciju.

Na mundiale Solomatin je bio igrač osnovne strukture. Međutim, tim je propao. Pobijedivši na prvom meču Tunis - 2: 0, pretrpeo je dva poraza - 0: 1 iz Japana i 2: 3 iz Belgije. Solomatin je odigrao sve mečeve bez zamena, dobio je dve žute karte.

Danas

Nakon odlaska CSKA u Moskvu, Solomatin je otišao u Krasnodar "Kuban", ali bilo je samo 8 utakmica. Odatle do južnokorejskog "Sonnam Ilkhwa Cheonma" (i pojavio se na terenu samo 2 puta).

Igrao je za ukrajinski "Obolon", Samara "Krila Sovjeta", Nižnji Novgorod "Spartak", Makhachkala "Anji" i moskovski "Torpedo". Međutim, nigde ne mogu dobiti polaganje, čak i bez trošenja 20 utakmica za jedan tim. Solomatin više nije pozvan u reprezentaciju. Završio karijeru 2007. godine u dobi od 32 godine.

Danas je Andrej Solomatin trener. Na ovom polju on radi samo prve korake. Radi kao asistent trenera omladinskog tima kluba druge divizije. Njegov novi klub je FC Chertanovo.

Tim zvezda sa neba nije dovoljan. Prošle sezone u "centru" FK "Čertanovo" zauzeo je samo 11. mesto, osvojivši 8 pobeda u 26 mečeva. Glavni zadatak Solomatine u ovoj fazi je edukacija talentovanih mladih ljudi.

Copyright © 2018 bs.delachieve.com. Theme powered by WordPress.