Sport i fitnessSportovi na otvorenom

Olympics 1994: Igre, kada su ruske hokej tim nije dobio nijedno mesto

Olimpijske igre u Lillehammeru 1994. godine bio je XVII u nizu. To je prisustvovalo oko 1.737 sportaša iz 67 zemalja. To je igrao 61 kompleta medalja u 12 sportova. Treba napomenuti da je iz 1994. godine Olimpijada je organizovana dvije godine nakon donošenja posljednje releja. To je učinjeno u svrhu da se razmnožavaju zimske i letnje Olimpijske igre u vremenu.

Tim debi bivšeg SSSR-a

Po prvi put sportisti iz raspadnutih Sovjetskog Saveza djelovao kao poseban tim. Moglo bi se reći da je to njihova debi. Ali, to je napomenuti, u isto odlični rezultati su prikazani u ruski klub. Ona je uspela da osvoji veliki broj zlatnih medalja - 11 komada. Kao rezultat toga, Rusija je osvojila prvo mjesto u ekipnom. Prema ukupnom broju medalja dobijenih tim izgubio je domaćin samo Olimpijade Norvežani - nagrada jaz je 3, 26-23.

Gotovo svo zlato oduzeto, a Rusi u umjetničkom klizanju. U muškoj singlova klizanje - Alexei Urmanov, Evgeny Platov i Oksana Grischuk - konkurenciju između plesnih parova. To je također napomenuti pažnju još dva meča u pobednici, a Ekaterina Gordeeva sa Sergei Grinkov. Žene su osvojile predstavnik sovjetske škole, uči u umjetničkom klizanju - i da Oksana Baiul, ukrajinski.

Biatlon i skijaško trčanje

Olimpijadu 1994. godine zapamćen odličan takmičara performanse. Ruskog tima Shone vještina, posebno Sergey Chepikov, koji je uspio da osvoji sprinta. Baton porazio i ženska ekipa i muškaraca primio srebro, dajući prvo mjesto Nijemci. 1994 Olimpijada je dao zlato i Sergej Tarasov za uspješno prošli trku za 20 kilometara.

Treba napomenuti da je dobro dokazane i ski ženski tim. Kao rezultat Olimpijskih igara postala je tri puta prvak Elena Yegorova - ona je uspjela pobijediti u utrci od pet kilometara od klasičnih ljuljačka, kao i na 15 kilometara Gundersen sistema. Među muškarcima u ovom sportu savršeno se pokazalo Born Deli iz Norveške, koji je dobio srebrnu i dvije zlatne. 1994 Olimpijada setio sportaša iz Uzbekistana, jer po prvi put su uzeli zlatnu medalju.

Broj medalja i priznanja

Ono što je počelo kao rezultat iz 1994. godine učesnika na Olimpijadi? Rusija je vodio medalju tabeli (po broju zlatnih medalja). U principu, na prvom mjestu je Norveška. Na trećem mjestu sa razlikom od dva odličja je Njemačka. Sljedeća dolaze Italija, SAD, Južna Koreja, itd posljednjem mjestu je Australija - .. Ima samo dva brončana odličja.

Treba napomenuti pažnju Finska - iz liste rejting, odnosno njenom donjem dijelu, čini se da najviše dostojan, budući da sportisti uspeo da osvoji pet bronzane medalje i jednu srebrnu. Iznad ovih, samo Belorusija je vrijedno, a to je zato što su osvojili dva srebra.

Hokej na Olimpijskim igrama 1994. godine

Važno je napomenuti da su timovi zemalja Češke, Rusije i Slovačke na Olimpijskim igrama te godine, kao što je bio debi. Ruski hokejaši u ovoj kategoriji, nažalost, ostala bez medalje. U polufinalu, sportisti nisu u stanju da zaobiđe Šveđana. U igri za treće mjesto Rusa dao Finci, gubi tim sa drobljenje rezultat - 4: 0.

Treba napomenuti da je hokej igra koja će se pamtiti još dugo vremena. Po prvi put u povijesti Olimpijskih igara prethodno održana završna utakmica sa Švedskom, Kanada zaključio seriju penala. Činjenica da je više od minutu prije kraja sportista igre iz Švedske uspio izjednačiti. Jer smo dodijeljen niz penala. Oni Šveđani pokazao svoje savršen vještinu. Tako je, po prvi put skoro 75 godina sudjelovanja u Igrama Švedskoj reprezentacija osvojila zlato. Ruski tim je ujedno i prvi put u povijesti Sovjetskog hokej je ostao bez medalje.

Copyright © 2018 bs.delachieve.com. Theme powered by WordPress.