Sport i fitnessSportovi na otvorenom

Ruski biatlonac Olga Viluhina: biografija, dostignuća, fotografije

Ovo još uvijek vrlo mlad, ali već istaknuti atletičar svoj prvi smisleni pobjede u međunarodnoj konkurenciji osvojio je 2006. godine na Svjetskom prvenstvu. Učestvovala u juniorskoj konkurenciji kada je imala samo 14 godina. Olga Viluhina osvojio onda ne samo sprint, ali zaradio još dva medalje: u relej - srebro u potrazi - bronzanu.

kratka biografija

Olga je rođena 1988. godine u Bashkortostan (Mezhyhirya), 22. marta. Njeni roditelji: otac - GV Viluhina, u jednom trenutku je radio kao građevinski inženjer, majka - OV Viluhina, operater lokalnih kotlovnica.

U početku, Olga Viluhina radio u skijanju sportske škole. Njeni roditelji doveli tamo. Međutim, u ovoj vrsti Žena nije sve prošlo, a ona je zatraženo da biatlonu. Ovo je bio orijentir događaj u početku Oli karijere.

U srednjoj školi, bila je dobar učenik, pročitao mnogo od djetinjstva. Ona ima svoj omiljeni pisac Paolo Koelo romana "Jedanaest minuta".

Olga Viluhina: fotografija, prvu pobjedu

Olga stalni trener - Valery Ivanov, sada - je vanbračni suprug.

Kao što je već rečeno, prvi značajniji pobjeda za sportiste je na Svjetskom Junior biatlonu prvenstvo 2006. godine, koji je održan u Sjedinjenim Američkim Državama (od Presque Isle). Tu je ne samo pojedinačne utrke je gdje je uzela 26. mjesto. U ovim takmičenjima, borila se sa visokim sportisti međunarodnom nivou. Treba napomenuti da je samo 2 u to vrijeme Viluhina biatlonu godina.

Sljedeće ozbiljna konkurencija za nju su bili u Martello, gdje je također bio u biatlonu Svjetskom prvenstvu. No, ovdje nije bila u stanju da ponovi svoju prethodnu rezultat i osvojio je srebrnu medalju (drugo mjesto) u utrci releja.

Najuspješniji u sportske karijere talentiranih sportaša je Europsko prvenstvo, koji je održan u gradu Ufa (2009). Zatim Olga Viluhina postala četiri puta prvak Evrope među mladim sportistima. Ove juniorskoj konkurenciji je bila u stanju da se penju na postolju u svim 4 faze takmičenja, završio je na 1. mjesto.

Splendid uspjeha nije prošlo nezapaženo od strane predstavnika reprezentacije te zemlje. Ona je pozvana da učestvuje na takmičenjima u Surgut (korak kup). Dakle, to je bio na listi šest najboljih sportista i osvojila je ekipa ruskog tima.

daljnji napredak

U ruskom timu po prvi put otišla u Oberhov o naknadama za obuku, gdje je neočekivano razbolio. U tom smislu, nije učestvovao u bilo Race Cup, pa čak i preskočiti neke faze IBU Kupa. U sezoni 2010/2011 Olga ponovo učestvovao u prvoj fazi Svjetskog prvenstva, a onda joj zdravlje opet nije.

Nakon bolesti Viluhina dvaput osvojio vodeće mjesto u sprintu, koji je održan u Italiji i Švedskoj. Ali na IBU Kupa Olga Viluhina ostao bez nagrade mjesto zbog smiješno nadzora, nemara. Ona je zaboravio da nosi njegov broj, i dok trče za njim, sportista počeo sa kuka i je odgođen za 40 sekundi. Baš ovaj put, i odvajaju ga od pobjednika takmičenja.

Sezona 2011-2012. On je donio uspjeh sportista. U Hochfilzen, ona je osvojio s tim u mješovitim relej i uzeo brončanu medalju u utrci u Ruhpolding.

U 2013. godini, na biatlon Svjetsko prvenstvo Olga Viluhina popeo na 2. mjesto.

Olimpijada "Sochi-2014"

Olimpijskim igrama u Sočiju - prve Olimpijske Igre za 25-godišnjeg sportaš. U tom smislu, niko stvarno nije do očekivanja. Međutim, iznenadio je mnoge kada je trka 7,5 kilometara osvojio olimpijsko srebro.

Osetila je prilično samouvjeren i pokušao joj je najbolje da ne prinos pod nazivom Slovak olimpijski šampion Anastasia Kuzmina. Viluhina, pucati i, izgubivši samo brzina Kuzmina.

Sposoban Olga Viluhina eventualno u više navrata na podijum nakon štafete osvaja utrke (i ženski i mješoviti). Desnim je redovan u top 10 najboljih ruskih sportaša. Međutim, prije nego što je pojedinačnih nagrada najviši standard to još nije postignut. To je tek dolazi.

Copyright © 2018 bs.delachieve.com. Theme powered by WordPress.