Sport i fitnessMartial Arts

Beloglazov Sergey: biografija i fotografija

Beloglazov Sergey - poznat sovjetski sportaš. Dva puta olimpijski prvak u hrvanju slobodnim stilom. Višestruki pobjednik Svjetskog prvenstva, Europi i SSSR-a. Nosilac titule "Poštovani Master of Sports."

Biografija sportaš

Beloglazov Sergey je rođen u Kalinjingradu u 1956. Moji roditelji su bili obični radnici - Aleksey Yakovlevich Starokulov i Antonina Alekseevna Beloglazova. Jednom u velikom sportu, Sergej je više milozvučan ime majke.

Borba je počela sa bratom blizancem Anatolija. Na 14 godina starosti. Onda su obojica teži manje od 30 kilograma. Njihov prvi trener je bio Granit Ivanovič Toropin. Su bili sposobni i talentirani borci. Jedini problem je bio taj Sergej i Anatoly bili u istoj težinskoj kategoriji. Toropin odlučili da ih raspusti. Sergey je planirao da se oporavi i preseliti u kategoriji onih koji teži više od 52 kilograma. Anatoly ostao u upaljač kategoriji.

Anatoly brat

Sergei Anatoly brat je imao neki uspjeh u hrvanju. On je postao svjetski prvak tri puta. U ovom trenutku on je mentor mlade reprezentacije Rusije u ovom sportu. Ona radi u klubu CSKA.

Započeo je svoju karijeru u klubu oružanih snaga u Kalinjingradu, a zatim je igrao za Kijev "Dinamo".

Godine 1980. na Olimpijskim igrama u Moskvi, on je bio pobjednik. U težina kategoriji do 52 kilograma u finalu se sastao s poljskim sportista Vladislav Stetsik. Osvojio sam jasnu prednost.

Bacanje u Kijevu Transfer

1977. Beloglazov Sergei preselio iz Kalinjingrada do Kijeva. Ubrzo je počeo da se zalažu za lokalni sportski klub "Dinamo".

Uoči visokog obrazovanja koje je dobio u Krasnodar državi Pedagoškog zavoda, a kasnije i diplomirao iz škole više komande u Saratov, koji je nosio ime Feliksa Dzerzhinskogo. On je dobio titulu Ministarstva službenika unutrašnjih poslova.

Prvi međunarodni uspjeh

Beloglazov Sergey nakon niza pobjeda na natjecanjima All-Union postala dio SSSR-reprezentacije. Prvi veliki međunarodno takmičenje za njega je Europsko prvenstvo u glavnom gradu Rumunije - Bukurešt, koja je održana u travnju 1979.

Beloglazov Sergei, borac, govorio je u kategoriji do 57 kilograma. U finalu se sastao sa rumunskim atletičarka Aurel Neagu. Pobjeda je bila za sovjetske sportaše. Na Evropskom prvenstvu sovjetske reprezentacija osvojila ukupnom poretku. Sovjetski sportisti osvojili 8 od ukupno 10 zlatnih medalja. Jednom su bili drugi. Bez nagrade su samo u kategoriji do 62 kilograma.

U istoj godini Beloglazov Sergey, čija biografija je blisko povezana sa sportom, po prvi put su učestvovali u svjetskom prvenstvu. Takmičenja su održana u glavnom gradu Kalifornije u San Diegu.

U kategoriji do 57 kilograma, poražen od japanske sportaš Beloglazov Hidzaki Tomiyama. Sovjetski reprezentacije na Svjetskom prvenstvu u ukupnom medalju tabeli (i slobodnim stilom i grčko-rimskim stilom) osvojila prvo mjesto. Imovina sportista Sovjetskog Saveza bili su 9 zlatnih, 5 srebrnih i dvije bronzane medalje. Samo u četiri klase težine, nijedna od lokalnih sportaša nisu dobili na podijumu.

olimpijsko zlato

Na Olimpijskim igrama u Moskvi u kategoriji do 57 kilograma djelovao Sergey Beloglazov. Hrvanje je bio jedan od najbogatijih u disciplinama medalje. Ukupno ima 10 kompleta.

braća Beloglazov su nepobjediv. Anatoly osvojio u svojoj kategoriji u finalu pobedom Poljak Vladislava Stetsika i Sergej u finalu je još predstavnik Demokratske Narodne Republike Ho Lee Pena.

U principu offset Sovjetskom hrvači stekao sedam od deset medalja. Samo u kategoriji do 48 kilograma Sergei Kornilaev je bio treći i uzeo zlato italijanski Claudio Pollio. I kod sportista težine 74 i 82 kilograma briljirao Bugari - Valentin Raichev i Ismail Abilov.

druga zlatna

Nakon što su SAD bojkotovali Olimpijadi u Moskvi, nakon igara 1984. godine u Los Angelesu, prošla bez sovjetske sportaše. Generalni sekretar Chernenko je naveo da smatra da je neprikladno da pošalje sportaša na Olimpijskim igrama su Amerika krši osnovna načela Olimpijske povelje i okreće protiv Sovjetskog Saveza masivni anti-sovjetske propagande. Stoga, na XXIII Olimpijskim igrama sovjetski borci i nije imala prvo mjesto u ekipnom je Amerikancima.

Sljedeći put Olimpijade Beloglazov Sergey čija fotografija je u svim sportovima novinama, otišao 1988. godine. Igre su održane u korejskom Seulu. Njegov brat, Anatolij više nije lider u svojoj klasi težine. Zamijenio ga je Vladimir Toguzov, koja je osvojila bronzanu medalju.

Sergei samouvjereno uspeo da se plasira u konačnom dvoboju su se borili s iranskim Askari Mohammadianom. Ubedljiva pobeda i drugi zlatne olimpijske medalje u sredstvu.

dostignuća

Tokom svoje karijere, osvojio je mnogo pobeda Beloglazov Sergej. Nagrade osvojio je najvažnija natjecanja na svijetu. Osim dvije zlatne olimpijske medalje, 6 puta osvojio Svjetsko prvenstvo - u SAD-u San Diego, makedonski Skopje, Edmonton, Kanada, Kijev, Budimpešta i ponovo dva puta u francuskom Clermont-Ferrand.

4 puta osvojio Svjetsko prvenstvo u hrvanju slobodnim stilom u kategoriji do 57 kilograma. 5 puta osvojio na Evropskom prvenstvu - mađarski Bukurešt, bugarska Varna i Veliko Tarnovo, Jönköping Švedski, Engleski Manchester.

Godine 1984. osvojio je niz međunarodnih konkurencija između država socijalističkog kampa, koji je održan paralelno sa Olimpijskim igrama u Los Angelesu.

trenerskoj karijeri

Završio sa velikim sportskim, Beloglazov pridružio trener u sportskom društvu "Dinamo". Sljedeći uz majstora sporta Dmitry Mindiashvili i dvostruki olimpijski šampion Ivan Yarygin trener SSSR reprezentacija u hrvanju slobodnim stilom.

Sa reprezentacijom je radio za samo dvije godine, a tokom restrukturiranja napustio zemlju. Do 1994. godine radio je kao viši trener američke olimpijske reprezentacije, a zatim još 4 godine priprema za učešće u velikim međunarodnim takmičenjima hrvača iz Japana. Vratio se u Rusiji 1998. godine.

Homeland Beloglazov odmah dobio mjesto u reprezentaciji. On je postao trener za muške ekipe. Zajedno sa timom 2000. godine otišao na Olimpijadu u Sydneyu, Australiji. U konkurenciji odigrali ima samo 8 kompleta medalja. Ruski tim na čelu Beloglazova u ekipnom prvo mesto, osvojivši četiri zlatne i jednu srebrnu. Osvojio Murad Umahanov Adam Sites Sagid Murtazaliyev i David Musulbes. Mi se u iznosu hrvači iz Sjedinjenih Američkih Država, Irana, Azerbejdžana i Kanade koji imaju jednu zlatnu medalju.

U 2003. godini Beloglazov vratio u pripremi američkih boraca. Drugi povratak u Rusiju održan 2006. godine. Ovaj put mu je povjerena izrada ženske reprezentacije u hrvanju slobodnim stilom. U 2009. imenovan je trener u Singapuru.

Trenutno radi u Rusiji. Trenerskog tima i kluba Moscow Region u hrvanju slobodnim stilom u sportskom društvu CSKA.

Sergey Beloglazov u braku. On ima četvero djece, od kojih su dvojica bili iz prvog braka.

Copyright © 2018 bs.delachieve.com. Theme powered by WordPress.