Sport i fitnessAtletici

Sportista Moris Grin: biografija, dostignuća i zanimljivosti

Moris Grin, čija biografija je opisan u ovom članku, bivši svjetski rekorder na stotinu metara. I u ovom trenutku to je prvi u ženskom 60 metara u zatvorenom prostoru. Tokom svoje karijere, Moris Grin u službenom vremenu konkurencije i ponovo pokazao zadivljujuće rezultate.

djetinjstvo

Grin Moris je rođen 1973/07/23 u gradu Kansas City. Njegovi roditelji, Jackie i Ernesta Grin, već je imao troje djece. Maurice je postao najmlađi u obitelji. Još kao dijete je izvukao sport, posebno nogomet. On je sanjao o tome da postane veliki sportista. I ne ni zamisliti da je to stvarno istina. on neće samo poznati fudbaler i zvijezda sprinta.

formacija

Moris Grin završio osnovnu školu, a potom se upisuje u lokalnoj Kansas City College. Dok uče u isto vrijeme je nastavio da trenira pod budnim vodstvom Ala Habsona, koja kasnije dugi niz godina postao njegov mentor.

Zašto Maurice zainteresovani za sprint?

Maurice brat je bio sportaš i radi na 100- i 200-metrovke. Green, Jr. je veoma vezan za starije i uvijek navijam za njega na takmičenjima, gdje je njegov idol pobijediti evidenciju jedan po jedan. Maurice je imao veliku želju za početak radi previše, kao i njegov brat, i da se postigne još viši nivo. Kao rezultat toga, on je, pored fudbala, pridružio se dio staze i na terenu u prvoj klasi.

Prvi uspjeh u sportu

Prvi uspjeh u sportu Grin Moris probao na osam godina. Dok je bio u četvrtom razredu osnovne škole. Učestvovao je u gradu takmičenjima sa petog razreda. U znak sjećanja na svoje prve pobjede u sportu Maurice dobio 3 plave trake za 1. mjesto. Nastavio je da se takmiče i srednje škole, prevazilaženje kratkim udaljenostima.

Konkurencija u drugim državama

Fudbalske sezone je prve klase, Maurice nije mogao završiti, kao oštećeni zadnje lože. Au drugom potpuno odustao od sporta zbog neslaganja i sporova sa trenerom. Nakon toga potpuno predao u atletici. Nekoliko godina kasnije, Maurice je poslat da se takmiče u Wichita.

Tamo je osvojio hundred- i dvuhsotmetrovki između srednje škole. U toj godini, on je igrao u reprezentaciji Kansas City. Ove pobede otvorio Maurice priliku da putuju oko američkih saveznih država, koje učestvuju na takmičenjima između sportista.

Nogomet i sprint

U ovom trenutku, Moris Grin (Maurice Greene) i sastao se sa Al Habsonom. Pomogao je karijeru sportiste, govoreći mu sve nijanse od sprinta. I na kraju ljeta Green učestvovali u juniorski tim. Na stotinu metara Maurice nije dobio zlato, ali ga je dobio za palicu. A uskoro i nogomet sekcija je zamijenjen od strane trenera, i Maurice vratio u sportu.

Odveden je opštinski tim, ali u isto vrijeme on je nastavio da trči. Sa fudbalskim Greene sreće. Na vrhuncu sezone, on je ponovo povredio tetive tetiva. Zbog toga, morao sam da nedostaje nekoliko tjedana treninga.

Maurice snažno jačanje nogu i leđa. A uskoro iu sprintu ponovo osvojio je konkurenciju. I u prošloj akademskoj godini je slomljena rekord za trku stotinu metara, nakon što je dobila za 10,2 sekundi. niko nikada raditi brže.

Kraj fudbalsku karijeru

Jednom Moris Grin završio srednju školu, bio je ponuđen ugovor Hatchinovskoy fudbalski tim, što je skraćenica za svoj koledž. Prije nego optužbe su samo dva tjedna. I Maurice odlučio da razgovor, njegov otac i trener Al Habson. Uvjerili su Zelena da Sprint imao više šanse da bude prvi, kao on vodi mnogo bolje nego igranje. I Maurice odlučili da trajno napusti fudbalsku karijeru i posveti za sprint. Green je raskinula ugovor. Ovo je postao novi krug sportske karijere u sprintu.

sportsku karijeru poletjeti

Moris Grin, sportista, čiji je biografija je opisan u ovom članku, je dobila zvanični sponzor, koji je kompanija Nike. Sportista otišao u Missouri da se obrazuju u isto vrijeme učestvuje u takmičenju. Često u zatvorenom prostoru. Učestvovao je u US Open i Svjetsko prvenstvo za Englesku.

U Barceloni, događaj je bio veći, izvan Amerike. Ali da li je u stanju da samo 4. mjesto. Nakon toga, Maurice je odlučio da se posveti u potpunosti samo sport on može postići veliki uspjeh i da će biti najbrži trkač na svijetu.

"Stairway" je odustalo Greene nije lako. Nekoliko takmičenja čak nije mogao dostići. Svojih mogućnosti i iskustvo bili su pod znakom pitanja. Mnogi učiniti predvidjeti propuste. Ali Maurice nije korišten tako da samo odustati i odlučio da dokaže sve sumnjivce u njoj, oni su u pravu.

I ubrzo je došao u domaćem prvenstvu, koja je osvojila 2. mjesto na stotinu metara. Ovo je postao "pass" u SAD-tim i mogućnost da učestvuju na Svjetskom prvenstvu 1995 Gold on nije osvojio prvenstvo, a nisu mogli ni do finala. Bio je to težak udarac poraza, koji doživljava puta svakog sportiste. Nisu svi mogu preživjeti. Ali Greene tvrdoglavo ne odustaje i odlučio za sebe da će 1996 biti zvezda.

Kao rezultat toga je vodio stotinu metara u konkurenciji sa University of California u aprilu ove godine. Opet ranjen zadnje lože. Po treći put. Da trenira zbog toga nije mogao u uobičajenom formatu. Ali kako je mogao da pripremi za pred-olimpijskih takmičenja. I ja sam bio u stanju da pokrene kratke udaljenosti u 10,8 sekundi. To je bio najbolji rezultat u karijeri u to vrijeme.

Prekretnica, teško breme izrade

Moris Grin, atletika za koji je postao glavni sport, san, kao i svi sportisti doći do olimpijskog tima. Ali nije uspeo. Bio je toliko uzrujan da je mislio da baci sprint ili čak povući iz sporta. Ali, ipak sam našao snage da se bore za pobjedu na. Maurice konsultovao sa svojim ocem, a oni su odlučili da je potrebno promijeniti trenera. Odluka je bila teška za Green. Al Habson njih bavi sa 8-godišnjaka. A tokom godina postao ne samo trener i mentor.

Maurice izabrao Los Angeles i Dzhona Smita nastavnika. To je bio treći trener, koji je imao snažan utjecaj na zelenoj karijeru. Dzhon Smit naučio Maurice sve detalje sprinta. Kao rezultat toga, u istoj godini, Green je učestvovao u SAD-u prvenstvu, koja je održana u Indianapolisu. Maurice je konačno u mogućnosti da preuzme 1. mjesto, što pokazuje rekordno kratkom vremenu od 9,90 sekundi.

Team USA i niz uzastopnih pobjeda

Nakon ove pobjede, Maurice je bio u SAD-u reprezentacije i sudjelovao na Svjetskom prvenstvu u Atini. Ova takmičenja su se promijenile Green život. Niko nije očekivao da Maurice mogao pobijediti. On je bio s obzirom na prognozu samo 3% od osvajanja prvenstva. Ali je trčao stotinjak metara u 9,86 sekundi i osvojio 1. mjesto.

1998. godine, važno takmičenja nije bilo. Ali naredne godine bila najbolja za Green. U junu, vratio se u Atini i slomio rekord za trku stotinu metara, radnih njen 7.79 sekundi. A svetski rekord koji je prethodno postavljen Danovanom Beidi, pretučen.

Nešto kasnije, 1999. godine, Moris Grin ponovo osvaja na Svjetskom prvenstvu, u isto vrijeme je postao prvi u ženskom 200 metara. On je bio prvi koji je osvojio 1. mjesto na Svjetskom prvenstvu na oba kratkim distancama u isto vrijeme. Ali, njegova karijera dostigla vrhunac na Olimpijskim igrama, kada je postao novi prvak, presjekao je stotinjak metara u 9,87 sekundi. Maurice je pokazao odličan rezultat, a na posljednjoj fazi releja. I ova pobjeda donijela mu je drugog zlata.

Na Sydney Igre, Maurice je priznata favorit. On je dobio još jednu pobjedu, osvojivši Ato Boldon. U 2000. godini, Greene je bio u Golden League i dijelio je zlato bar težine 12 kg sa H. El Guerrouj i T. Kotova. Od 1998. do 2001.. Maurice je bio u prvom redu na listi za najbolje rezultate radi na utrci sto metara.

Kraj njegove sportske karijere

Zadnji put Moris Grin osvojila je zlatnu medalju 2001. godine na Svjetskom prvenstvu. Početkom 2002. godine, atletičar imao ozbiljne nesreće, slomljenu nogu. Nešto kasnije, u istoj godini, Green pogođen šumski požar koji je bjesnio u Kaliforniji. A 2003 Green zbog ozljede bedra mišića propustio gotovo cijelu sezonu. I on je ove godine završio tek deveti na listi najbolje rezultate.

Maurice se oporavio od njega brojne povrede muče posljednjih nekoliko godina, ali je do 2004. godine, a zatim je osvojio nekoliko pobjeda. Ali stari povrede počeo da se češće podsjetiti. I Greene sve rjeđe nastupa u konkurenciji. U 2007. godini, Maurice učestvovao u svojoj zadnjoj konkurenciji - Millrouzskih igre.

I 2008. godine, Green objavio da se povlači iz sporta. Onda je izbio mali skandal, kada je Maurice viđen kupnje simulira droge. Međutim, u odgovoru, on je rekao da oni nisu stekli za sebe. Važno je napomenuti da je za sva vremena njegov boks karijeru Green nikad nije bio u korištenju dopinga.

Život nakon sportske

Grin Moris, sportista - prvak, sportisti bavi konsultacije, ali ih ne trenira. Povremeno, a ambasador dobre volje i tematski blog na svojoj web stranici. Po završetku sportske karijere, Maurice stekao javni slavu, učestvujući u nekim reality show. Pa čak i mogućnost da se na peto mjesto u konkurenciji latinoameričkih plesova.

U 2011. godini, da služi kao eksperti na Eurosport kanalu. Ispitao sam sportista koji učestvuju u Svjetskom kupu. I komentar na svojim nastupima. U 2013. godini, Maurice vodio mjesečni program, koji su gosti bili poznati sportskih zvijezda. To je bilo prije Svjetskog kupa, koji je održan u Moskvi.